Clear filters
 • Okullarda Ortak Dil Kullanımı

  Okullarda ICF kullanımını sağlamak için oluşturulan bir Erasmus+ projesi 

  “Okullarda Ortak Dil Kullanımı” projesi ile gelişimsel farklılıkları olan öğrencilerle çalışan profesyonellerin kullanabileceği araçlar oluşturulması hedeflenmektedir. Bu araçlarda, çocuğun bireysel öğrenme düzeyini tanımlamak ve beceri temelli, bütünsel, disiplinlerarası değerlendirmeye ve planlama sürecine olanak tanımak için ICF (İşlevsellik, Yeti Yitimi ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırılması - International Classification of Functioning, Dünya Sağlık Örgütü 2001) kullanılmaktadır. 

  Proje Prof. Dr. Manfred Pretis koordinasyonunda Avusturya, Almanya, Makedonya ve Türkiye olmak üzere 4 Avrupa ülkesinden 10 ortak ile uygulanmaktadır. 1 Ekim 2018 tarihinde başlamıştır ve 31 Ağustos 2021 tarihinde tamamlanacaktır. 

    DAHA     

 • O1 Bilgilendirme Paketi 'Okulda ICF'

   O1 Bilgilendirme Paketi özel ihtiyaçları olan öğrencilerin durumunu çevresini de dikkate alarak tanımlama ve değerlendirme için ICF’in ortak bir dil olarak kullanımını mümkün kılan, okullardaki uzmanlar için uyarlanmış eğitim araçlarından oluşmaktadır.


 • O2 Aynı Dili Kullanın

  O2 ebeveynlerin kendi şartlarında ICF’i kullanmasını ve böylece okuldaki eğitimcilerin aynı kodlar ve benzer gözlemlere yönelmesini sağlayan etkileşimli bir veri tabanı sunacaktır. Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) hazırladığı ve oldukça teknik bir dile sahip olan ICF’nin okuldaki eğitimciler için düzenlenen versiyonu gibi ebeveynler için de kolay okunur versiyonu düzenlenecektir.

  ⇒ O2 çevrimiçi aracına

 • O3 Takımın bir parçası olmama izin ver

  “Takımın bir parçası olmama izin ver” özel gereksinimi olan öğrencilerin kendi öğrenme durumlarını belirlemeleri için kullanılacak bir ölçme/değerlendirme aracıdır. Bu araç öncelikli olarak, aracı öğrencilerle birlikte kullanacak ve nasıl kullanacağını öğrenmesi gereken öğretmenlere yöneliktir.

  ⇒ O3-Online Araç

 • O4 ICF Test Tercümanı (ICF-TT)

  O4 "ICF test tercümanı" olarak yapılandırılmıştır. Çocukla ilgili gözlemlere karşılık gelen ICF öğelerini, kendi kendine öğrenen web veritabanı gibi, uzman bir sistem sayesinde ilişkilendirmeye izin veren bilişim teknolojileri tabanlı çevrimiçi bir araçtır. Bu yeni geliştirilmiş “Test Tercümanı” psikolojik testlerle ICF arasındaki boşluğu dolduracaktır. Diğer bir deyişle psikolojik test verileri ICF kodlarına çevrilecektir.

07 May 2020;
12:00AM
Workshop and training
15 May 2020;
08:00AM - 05:00PM
Mainstreaming ICF mit FIDS LeiterInnen
28 May 2020;
08:00AM - 05:00PM
AKS Implementierungs-Follow Up
19 Haz 2020;
08:00AM - 05:00PM
ICF Mainstreaming mit FIDS LeiterInnen
08 Tem 2020;
12:00AM
Newsletterbeitrag Schulpsychologie
16 Tem 2020;
08:00AM - 01:00PM
Projektvorstellung bei ARGE SCHUL:Support
Clear filters
Clear filters
eu-logo-en
© ICF-School.eu 2018-2021Disclaimer

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.