PHSt Üniversitesi, Öğretmen Eğitim Fakültesi Styria

Üniversitenin eğitim fakültesi ulusal ve uluslararası alanda tanınmış, öğretmen eğitimi alanına katkı sağlayan öğretmenlerinin mesleki yeterlilikleri için çalışan bir kamu eğitim kurumudur. Üniversite uzmanlaştığı çalışma alanları olan, öğretmen eğitimi, sürekli eğitim ve yüksek öğretim alanlarında öğretim ve öğrenim yapmaktadır. Bu çalışma alanları hayat boyu öğrenmeyi geliştirmek için gerekli kalite standartlarına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, diğer pedagojik ve sosyal alanlarda da bilgi tazeleme ve eğitim kursları fırsatları sunmaktadır.

Uluslararası iş birliği projeleri ortaya çıkan sürdürülebilir ve uygulanabilir proje çıktıları sayesinde kurumun gelecekteki gelişimine yol göstermektedir. Bu nedenle, Üniversite işbirliği projelerinde yer alan personellerinin gerçekleştirdiği proje sonuçlarının öneminin farkındadır.

Üniversitenin rektörü Avusturya Eğitim Bakanını temsilen, kısa adı ENTEP olan Öğretmen Eğitimi Politikaları Avrupa Ağının bir üyesidir. Eğitimde uluslararası ilişkiler merkezi başkanı Avrupa yüksek öğrenin alanında ulusal bir uzmandır.

Üniversite, 40 yılı aşkın süredir kapsayıcı eğitimin (bütünleştirme) yanı sıra kapsayıcı araştırma ve özel ihtiyacı olan çocukların eğitimleri için çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, üniversitenin bulunduğu bölge olan Styria bölgesi,  imzalanan BM Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmesine uygun bütünleştirici/kapsayıcı okul sistemi modeli uygulayan üç Avusturya bölgesinden biridir.

 

Silvia Kopp-Sixt

Erken Çocukluk ve İlköğretim Öğretmenliği Mesleki Eğitim Enstitüsünde yüksek öğrenim ve master programlarında akademisyen ve çalışma programları koordinatörlüğünün yanı sıra Uygulamalı Eğitimler ve Araştırmalar Enstitüsünde özel eğitim, kapsayıcı eğitim ve mentörlük uygulamalı eğitimleri koordinatörüdür. Hem üniversite ile ilgili pek çok projede hem de okul öğretmenleri, yeni belge almış öğretmenler ve daha tecrübeli öğretmenlerin iş başında mesleki eğitimlerine, kapsayıcı eğitim düzenlemeleri ve mentörlük grup eğitimlerine odaklanan ulusal ve uluslararası araştırma iş birliklerinde bulunmuştur.

Emerging Researchers Network of the Internationale Gesellschaft für Schulpraktische Professionalisierung (IGSP, Switzerland) temsilcisi, Österreichische Gesellschaft für Forschung und Entwicklung im Bildungswesen (ÖFEB, Austria) yönetim kurulu üyesi ve Deutsche Gesellschaft für Erziehungswissenschaft (DGfE, Germany) üyesidir.

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.