Phoenix GmbH

Pfennigparade Phoenix Schulen und Kitas GmbH eğitim ve rehabilitasyon alanında faaliyet gösteren Stiftung Pfennigparade Holding’i içerisinde yer alan özel bir limited şirket ve sosyal girişimdir. Pfennigparade Holding’i bünyesinde birbirinden bağımsız 13 farklı şirket barındırmaktadır.1 yaşından emeklilik yaşına kadar bedensel engelli kişilere geniş bir yelpazede rehabilitasyon hizmetleri sunmaktadır. Pfennigparade Phoenix Schulen und Kitas GmbH kreşler, ana okulları, okul, yatılı okullar ve gündüz bakım merkezleri gibi engelli olan veya olmayan çocuklar ve ergenler için Andras Petö tarafından geliştirilen “conductive education” sisteminden faydalanan iletken-kapsayıcı kurumlar işletmektedir. Ayrıca Pfennigparade Phoenix Schulen und Kitas GmbH çocuklar ve yetişkinler için danışmanlık hizmetleri ve daha fazla "conductive" eğitimler sunmaktadır.

Pfennigparade/Phoenix ağırlıklı olarak motor fonksiyonlarda engelleri olan çocuklara yönelik kapsayıcı eğitim faaliyetleri alanında uzun yıllara dayanan bir uzmanlığa sahiptir. Pfennigparade/Phoenix ICF'i standart bir tanımlama ve planlama aracı olarak okulunda uygulamıştır ve iyi uygulama örneği olarak sunmaktadır.

 Beate Hoess-Zenker

İş Uğraşı terapisti, rehber, pedagog, sosyal ekonomist, Ayres eğitmenidir. 1962 doğumludur. Yaklaşık 700 ana okulu, okullar, gündüz bakım merkezleri ve yatılı okullarda toplam 400 personel ile hizmet veren CEO of Pfennigparade Phoenix Schulen and Kitas GmbH and Ernst-Barlach Schulen GmbH ‘in 2001 yılından beri CEO’sudur.

Pfennigparade’de 2009 yılından beri özel eğitim alanında çocuklar, gençler ve yetişkinler için ICF temelli destek planları uygulanmaktadır.

Pedagoglar, terapistler, öğretmenler vb. uzmanlara “Conductive Education”, nöropsikoloji ve algı, hareket ve motor kalıplar, ICF gibi konulara giriş eğitimleri vermektedir.

Elizabeth Faermann

Fizyoterapist, rehber, Bobath, Vojta ve Castillo Morales terapistidir. 1961 doğumludur. 2004 yılından beri terapi bölümleri (Fizyoterapi, İş uğraşı terapisi, konuşma terapisi) bölüm müdürlüğü yapmaktadır. Pfennigparade’de 2009 yılından beri özel eğitim alanında çocuklar, gençler ve yetişkinler için ICF temelli destek planları uygulanmaktadır.

Fizyoterapist vb. uzmanlara “Conductive Education”, motor kalıplar, ICF gibi konulara giriş eğitimleri vermektedir.

Günther Raß

1957 doğumludur. Psikoloji lisansı vardır. ICF temelli destek planlarının tanıtılması, ICF'ye dayalı gözlem ve değerlendirmeler ile ilgili tıp-mesleki rehabilitasyon alanında uzmanlar için eğitim kursları konularında çalışmaktadır.

 

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.