Unterstützungsverein Schulpsychologie Steiermark

“Unterstützungsverein Schulpsychologie Steiermark” Styria’daki eğitsel psikologları desteklemeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Bu sebeple yasal olarak okul psikolojisi alanında özel projeler yapabilmektedir. Dernek ayrıca Steiernmark il okul konseyinde görev yapan federal okul psikologları ile iş birliği içerisinde psikologlara destek vermektedir.

Derneğin 50 üyesi Styria okul sistemindeki öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynlerle çalışan okul psikologlarından oluşmaktadır. Uygulama süreçlerinin sinerjisini sağlamak için diğer eyaletler ve federal kurumlarla işbirliği yapmaktadır.

Son projesi Styria İl Okul Konseyi’nin stratejik hedeflerini destekleyen “okullarda sağlığı geliştirme 2005-2010 ” konusuna odaklanmıştır. Bu proje, Sağlıklı Avusturya ve Steiermark Hükümeti tarafından finanse edilmiştir. Diğer projeleri Steiermark hükümeti tarafından finanse edilen "EASI Enstitüsü" tarafından yürütülen ve zorlanan çocuklara okuma ve yazma desteği konusuna odaklanmıştır.

Dr. Josef Zollneritsch -Bölüm Başkanı - Okul Psikolojisi Eğitim Ofisi Eğitim Danışmanlığı

Okul psikoloji bölüm başkanı ve Graz Üniversitesi öğretim görevlisidir. Styria’daki okul ile ilgili psikolojik servislerin koordinasyonundan ve izlenmesinden sorumludur. Styria’daki öğrenme güçlüğü yaşayan öğrencilerle ilgili çalışmalar konusunda 25 yıllık tecrübeye sahiptir.

Gregor Hirschberger, Bed - Proje Yönetimi, Okul Bilgi Merkezi

Okul psikolojisi konusundaki projelerden sorumludur ("Sağlıklı Avusturya Fonu" ya da Steiermark’taki okuma / heceleme zorluğu konusundaki projeler gibi).

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.