MSH Medical School Hamburg

MSH Medical School Hamburg, Hamburg’da sağlık ve tıp alanında eğitim veren ilk özel, devlet onaylı üniversitedir. 2009 yılında şu anda üniversitenin CEO’su olan Ilone Renken-Olthoff tarafından kurulmuştur ve 2010 yılında Sağlık Birimleri Fakültesi’nde 6 ders ile eğitim hizmetlerine başlamıştır.2013 yılında ikinci fakültesi olan İnsan Bilimleri Fakültesi açılmıştır.

2017 yılı itibariyle üniversitede 11 lisans ve 8 yüksek lisans programında 1700 öğrenci eğitim görmektedir.

MHS ayrı olarak çeşitli bilimsel araştırma laboratuarlar da yönetmektedir.(örneğin DIMDI ile sıkı bir iş birliği içerisinde ICF’de DSÖ uygulaması ve eğitimi ile ilişkili ICF araştırma merkezi tasarlanmıştır (DSÖ ICF grup).)

Proje ile ilgili gerçekleştirdiği çalışmalar şunlardır:

MHS hali hazırda ICF-CY’ı lisans düzeyde eğitim müfredatına eklemiştir ve 2. İle 6. ICF-CY konferanslarını 2014-2018 yıllarında Almanya’da gerçekleştirmiştir.

MHS önceki Erasmus+ projeleri içerisinde tıp doktorları için eğitim materyalleri (www.icfcy-meduse.eu O2 içerisine bakınız) ve sertifikalı ICF eğitmeni kriterleri oluşturmuştur. MHS ayrıca Nordhein/Wesrfahlen’da büyük bir bütünleştirme projesinin ortağı olmuş ve kapsayıcı anaokulunda ICF’in uygulanması eğitimi vermiştir.

Prof. Dr. Liane Simon

Projede yer alan diğer araştırma görevlileri gibi o da DSÖ ICF grubunun bir üyesidir.

Dr. Thomas Grabenkamp

published were involved in the development of training materials, including issues of learning outcome orientation of the materials.

The role of MSH is to provide existing training materials in EN, DE, MK, TR and enable transfer processes of these materials towards the needs of professionals working in the context of early years.

Furthermore MSH initiates a process of awareness rising in the early years field in Germany based on existing professional networks (BundesVIFF, hebammenverband).

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.