CGEDER Cocuk Gelisimi ve Egitimcileri Dernegi

 

Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği (ÇGEDER) 20 Mayıs 2003 tarihinde Çocuk Gelişimciler tarafından kurulmuş bir meslek derneğidir. kurulmuştur. Şu anda, Derneğin Türkiye çapında üç şubesi bulunmaktadır; İstanbul, Bursa, İzmir ve daha fazlası gelecek.

CGEDER, Çocuk Gelişimi alanındaki profesyonellerin “sesi” olmayı hedeflemektedir. İnsan Hakları ve Çocuk Hakları Sözleşmeleri çerçevesinde ve bütüncül bakış açısı ile dernek, Türkiye'de ve dünyadaki tüm çocukların sağlıklı büyümesini sağlamayı ve motor, bilişsel, dil, sosyal-duygusal becerilerini gelişimsel olarak desteklemeyi amaçlamaktadır.  

 

Dr. Melek Er-Sabuncuoglu

Proje kontak kişisi, mevzuat, özel eğitim, erken müdahale gibi alan çalışmalarında 30 yıllık deneyime sahiptir. Devlet görevinden emekli olduktan sonra, 2012'den bu yana üniversitede öğretim görevlisi ve araştırmacı olarak Çocuk Gelişimi alanında çalışmaktadır.

Dr. Sabuncuoğlu ayrıca Erasmus+ icfcy-meduse.eu'da operasyonel bir ortak olarak ve ICF ile ilgili Türkiye'de, farkındalık strateji çalışmaları ve başlatılan ürün artırma süreçlerine katılmıştır.

ÇGEDER yönetim kurulu üyesidir.

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.