Obrazovanie za site (Herkes için Eğitim)

Eğitim, Kültür ve Spor alanlarındaki çalışmaları desteklemek için Ağustos 2017'de Makedonya Üsküp'te kurulan gönüllü olarak çalışan, kar amacı gütmeyen, siyasi amaçları olmayan, hükümet dışı bir sivil toplum kuruluşudur. Üyeleri Makedonya'daki eğitsel, kültürel ve sportif çalışmaları geliştirmek, genişletmek ve kaliteli eğitsel, kültürel ve sportif aktivitelere eşit erişimi sağlamak amacına katkı vermek üzere bir araya gelmiştir. "Herkes için Eğitim " kurumunun ana hedefi, eğitimde ve çocuk bakım enstitülerinde kapsayıcı eğitimi teşvik etmektir. Dernek üç  AB projesi stratejik ortağı olarak (ICF-CY Meduse - https://www.icfcy-meduse.eu , Erken Çocuklukta Kapsayıcı Eğitim - http://www.early-inclusion.eu/ ve Let's Try ICT - http://www.letstry-ict.eu/) proje sonuçlarını internet sayfası (http://educationforall.org.mk/index.php/projects-and-activites/activites), bültenler ve kendi profesyonel ağları vasıtası aracılığı ile yaygınlaştırmıştır.

Rozita Petrinska Labudovikj, MA, MSc

Derneğin başkanı ve icra kurulu üyesidir. 15 yıllık öğretim tecrübesi (farklı eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır) vardır.  Sertifikalı mahkeme çevirmeni olarak İngilizce ve İtalyancadan Makedon diline ve Makedon dilinden İngilizce ve İtalyanca’ya çeviri hizmeti sağlamaktadır ve bir akademik kütüphaneyi yönetmektedir. Amerika hükümeti tarafından finanse edilen engelli bireyler ile ilgili üç projede farklı görevler üstlenmiştir. Uzmanlık alanları proje yönetimi, eğitim, kültür ve toplumsal farkındalığın arttırılmasıdır.

Katerina Todorova, MA

Makedonya Shtip’te “Dimitar Mirasciev” Orta Okulunda psikolog olarak çalışmaktadır. Psikoloji diploması vardır. Yüksek lisansını klinik psikoloji ve psikolojik danışma üzerine Bulgaristan’da Sofya Üniversitesi “St. Kliment Ohridski” Felsefe Fakültesi’nde yapmıştır.Profesyonel ilgisi sebebi ile AB Erasmus+ projelerinde çalışma tecrübesi edinmiştir. Özel uzmanlıkları psikoloji, çocuk psikolojisi, erken müdahale, otizm ve danışmanlık (Otizm spektrum bozukluğu olan çocukların desteklenmesi, DEHB’si olan çocukların desteklenmesi, Roman çocukların topluma entegre olması, proje değerlendirme, ICF-CY kullanımı ve ICT kullanımı) konuları özel uzmanlıklarıdır.

Aleksandra Dimova, PhD, MD

34 yıllık profesyonel iş tecrübesi olan tanınmış bir psikiyatristtir. Psikiyatri diplomasını 1988 yılında, daha sonrasında doçent olarak 15 yıl boyunca çalıştığı üniversiteden almıştır. Ayrıca Avusturya Graz’daki “University Clinic for Psychiatry” de misafir doktor olarak; Graz’da „Sigmund Freud“ National Mental Hospital’da doktor ve psikiyatri uzmanı olarak; Feldbach and PSZ-Hartberg’de psiko-sosyal merkezinde psikiyatri uzmanı olarak hizmet vermiştir. Halen Avusturya Graz’da özel muaynehanesinde çalışmaktadır (http://praxis-dimova.org/). Uzmanlık alanları psikiyatri, tıp ve erken müdehaledir.

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.